Vývoj webových stránek za posledních dvacet let

Internet je tu s námi už nějaký ten rok. Za tu dobu prošel neskutečnými změnami. Jak technickými, tak obsahovými. Dnes je pro nás normální brouzdat na sociálních sítích, sdílet naše pocity a fotografie, nebo dokonce videa. Dokonce si můžeme i my sami založit vlastní stránku a přizpůsobit si ji vlastním potřebám. Tento náš každodenní „luxus“ a rutina nebyl před rokem 2000 tak běžný. Rychlost internetu dříve čítala pouze malý zlomek té dnešní, kvalita všech webů byla velice strohá a třeba o stahování filmů nebo i obrázků jste si mohli nechat jenom zdát.
laptop, člověk
Internet byl původně založen za účelem celosvětového přístupu k vědění lidstva. Nikdo si nedokázal k éře počátků internetu představit, že budeme tento fenomén využívat převážně pro zábavu a sdílení kreativity s celým světem. Routery, které lidé dostávali do svých domácností, aby se mohli připojit k internetu, dokázali odesílat a přijímat data s rychlostí několikrát menší, než je tomu dnes. Takže si představte, že přes tento router chcete třeba jen spustit internet, nebo dokonce i video v největší kvalitě! Výsledku byste se nejspíše nedočkali.
starý PC, retro
Jak již bylo zmíněno, dříve stránky vypadaly velice jednoduše a stroze. Přesto se ale tvůrci stránek snažili o barevnost, která rozhodně nechyběla. Každý odkaz hrál jinou barvou, obrázky měly také svítivé barvy, které měly v uživateli vzbudit pocit chtíče přečíst si článek a kliknout na doporučené odkazy. Také v této době se začaly šířit spamy (nevyžádané maily), viry a podobně.
počítač, připojení
Po roku 2000 při zániku systémů zvaných DOS měli tvůrci stránek více možností, jak své weby obohatit. V této době vznikl i populární portál YouTube, Google obrázky byly velmi vyhledávaným portálem a také jsme mohli hrát jednoduché hry pomocí internetu. Zkrátka a jednoduše, po roku 2000 začal základ a vize internetu, jak ho známe dnes. V dnešní době můžeme bezpečně platit přes internet, můžeme stahovat filmy a hry v neskutečné rychlosti, komunikovat s příteli i pomocí videopřenosu… Co více si můžeme přát. Uvidíme, jaké možnosti nám tato vymoženost přinese do budoucna.