Na provizorní SW zapomeňte

Chcete-li se stát skutečně úspěšným podnikatelem, potom nějaký ten manuál zásad určitě existuje. Určitě se v něm objeví charakterové vlastnosti podnikatele, který z nich nesmí uhnout. Také se v něm objeví zásada zdravé konkurenceschopnosti. Ale také se takový manuál bude zaobírat tím, že byste neměli zakládat svou firmu na nějakém provizoriu. Když už chcete mít pořádek ve své firmě od počátku, měli byste takový pořádek zavést hned. Kvalitní informační systém Vám prokáže medvědí službu.

technologie

Dobrá rada nad zlato

  • Nebudujte svou firmu na wordových souborech, nebo v excelových tabulkách volně poházených v rozmanitých složkách. Budete mít dost starostí s ostatními úkony ve firmě.
  • Začněte hned pracovat v takovém informačním systému, do kterého od začátku budete vkládat firemní data. Umíte si představit, že byste jednou museli všechna data přehazovat do aplikace, kterou byste si pořídil daleko později? Děsná práce! A tu byste musel také někomu zaplatit. Zbytečně.
  • Proto si dejte dohromady všechno, co potřebujete znát a vědět při vedení firmy. O čem chcete mít přehled v jedné vteřině. Veďte si hned od začátku veškerou agendu v dokonalém informačním systému tak, abyste nemuseli nic předělávat jen kvůli tomu, že se Vám to před lety zdálo zbytečné.

software
Ušetří si později spoustu času a energie. Obojí budete potřebovat k něčemu docela jinému.
Vybrat si kvalitní informační systém s moduly, které se dají postupem času a s novými požadavky na kvalitní vedení firmy dokoupit, je docela snadné. Když některé moduly SW nyní nepotřebujete, nekupujte je. To by byla vážně zbytečná investice. Ale možnost dokoupení je velikou výhodou. Musíte přece počítat s tím, že se Vám povede dobře a Vaše firma se jednou rozroste. Proto je plánování tak důležité.
Takže žádná provizoria v podobě textových a tabulkových aplikací, ale pořádný informační systém pro roky budoucí, který také můžete podle potřeb firmy rozšiřovat!