Nevíte, jak ohraničit pozemek?

V současné době na trhu naleznete celou řadu plotů, kterými můžete ohraničit svůj pozemek. V zásadě se od sebe liší především použitým materiálem, výškou, tloušťkou, délkou a cenou. Jednotlivé parametry přitom hrají důležitou roli v rozhodovacím procesu, který plot si zvolit. Dnes si společně pojdeme ty nejzákladnější a nejběžnější typy a řekneme si o nich pár informací.

malý plot

Prvním druhem jsou betonové ploty. V současnosti se jedná asi o nejrozšířenější druh plotu. Betonové ploty oproti jiným vynikají opravdu velmi vysokou odolností. Pro nezvané hosty je velmi těžké tyto ploty překonat. Co se týče výšky, obvykle překonávají dva metry. V některých případech se jejich výška může vyšplhat až přes tři metry. Co se týče ceny, ta je velmi různorodá. Pokud do vyhledávače napíšete slovní spojení betonový plot cena, dostanete celou řadu výsledků. Jednotná cena se totiž nedá předem odhadnout. Vypočítává se právě od výšky plotu a od jeho délky. Postavit si takový plot vás tak může stát několik desítek tisíc korun, ale i několik stovek tisíc korun. Vše záleží na tom, jak moc jste nároční a k čemu betonový plot chcete využít.

železný plot

Dalším oblíbeným typem plotů, jsou klasické ploty se železnými oky a betonovými sloupky. Tyto ploty doslova a do písmene potkáte na každém rohu. Využívají se k ohraničení polí, zahrad, sportovních areálu, ale třeba i domů, nebo firem. Plot jasně říká, kde začíná soukromí pozemek, nicméně moc soukromí vám nepřinese. Plot je plně průhledný a kdokoliv může nahlížet na to, co je za ním. Pokud tedy chcete mít soukromí, tento typ plotu nevolte. Nicméně obrovskou výhodou je fakt, že je velmi levný a svůj prvoplánový účel, plní velice dobře.

No a posledním typem, jsou okrasné ploty. Sem můžeme řadit například živé ploty, nebo dřevné ploty. Jak už název sám napovídá, mají především vypadat hezky.