České menstruační kalhotky vytlačují z trhu vložky a tampony


Slyšeli jste již o menstruačních kalhotkách, které absorbují tekutiny do speciální látky, aniž byste musely využívat ne zrovna oblíbenou klasiku v podobě vložek a tamponů?

Praktické a diskrétní

České menstruační kalhotky jsou revolučním výrobkem v oblasti dámské intimní hygieny. Kdybychom je porovnávali s tampony, kalíšky a vložkami, jaká plus si zde můžeme poznamenat?

zahradní párty

Nikam nic nezasouváte – vkládání jakýchkoli předmětů do pochvy v době menstruace je vždy do jisté míry rizikové, zejména z důvodu zanesení infekce do krevního oběhu. Jinými slovy, pokud je něčím kontaminován tampon nebo kalíšek, například nečistotou či bakteriemi, může to způsobit i vážné zdravotní problémy. Kalhotky se samozřejmě nikam nezasouvají, a toto riziko odpadá.

Diskrétnost – jestliže někdy vyklouzne z kalhotek či plavek šňůrka z tamponu, je každému ihned jasné při letmém pohledu na váš rozkrok, že máte své dny. Velmi podobně se to může odvíjet u menstruačních vložek, jejichž tvar je nezaměnitelný a málokdy přehlédnutelný. S menstruačními kalhotkami je diskrétnost zaručena, nikdo nic nepozná.

dívka na výletě

Délka absorpce – menstruační kalhotky absorbují tekutiny po dobu osmi až dvanácti hodin, a to je dostatečně dlouhá doba na to, užít si většinu volnočasových aktivit nebo pracovní dobu bez časté výměny vložek a tamponů. Máte-li s sebou více kalhotek, snadno ty použité vyměníte za čisté během několika sekund, a nic jiného nemusíte řešit. Vlastně ano, kam s těmi použitými.

Opakované využití – použité kalhotky každopádně nevyhazujte, nejsou určeny na jedno použití, jako tampony a vložky. Můžete je pak snadno vyprat a nechat vyschnout jako další běžné spodní prádlo. Toto je jedna z hlavních výhod této moderní technologie.

Zip sáček s sebou – vyplácí se spolu s náhradními kalhotkami mít s sebou i několik sáčků s uzavíracím zipem, kam vložíte použité kalhotky a sáček pečlivě uzavřete, aby jejich obsah nekontaminoval tekutinou či zápachem okolí.