Mobilní služby

I když si to mnozí nemyslí, mobilní služby využíváme dnes a denně. Mnozí si bez nich nedokáží představit ani žít. Víte ale o tom, že byste mohli třeba za stejný objem služeb zaplatit mnohem méně, než platíte? U nás v České republice jsou některé služby o dost dražší než v zahraničí. Bohužel.
Dokonce až o 60% jsou ceny služeb u nás dražší než jinde v Evropě. V jiných zemích se platí za mobilní služby až poloviční částky toho, co platíme běžně my.
V dnešní době skoro všichni operátoři nabízejí neomezené tarify, volání či SMS a to společně s datovým balíčkem, za což všechno zaplatíte okolo 800,-. Rozhodně to není malá částka.
klávesnice pod mobilem
Důvodem toho, proč jsou mobilní služby v zahraničí levnější, jsou jiní operátoři, kteří v České republice nepůsobí.
Možná vás překvapí, že například v Polsku si u T – Mobile pořídíte neomezený tarif společně s datovým balíčkem okolo 5 GB za 305,-. To je u nás opravdu nemožné.
V každé zemi je tomu jinak, i když máte třeba stejného operátora. Člověk by si myslel, že ceny operátorů jsou všude stejné a ono tomu vůbec tak není. Potvrzuje se tím akorát to, že ceny ve vyspělejších zemích jsou buď nízké, nebo příliš vysoké.
Když se zamyslíte nad tím, kolik peněz platíte za svého operátora každý měsíc vy a uvědomíte si, o kolik byste ušetřili, kdyby u nás byly ceny takové, jako v zahraničí, pak vás to akorát vyvede z míry.
vypnutý mobil
Nejhorší na tom všem je to, že ještě kromě toho, že za služby platíte tolik, tak je stejně všechny nevyužijete a akorát zbytečně platíte peníze na víc.
Na závěr vás možná potěšíme tím, že se uvažuje o tom, že by se mobilní služby zlevnily. Měl by tomu pomoci nový zákon. Jak to tedy do budoucna bude, to ukáže až sám čas.
Je možné, že už se brzy setkáme i se čtvrtým operátorem, který pomůže ke snížení cen. Nechme se tedy překvapit tím, co již brzy přijde.