Jak jednoduše sdílet soubory na internetu

Pokud máte chytrý telefon, s největší pravděpodobností na něm také máte i operační systém Android. Nebo pokud máte počítač, je velká pravděpodobnost, že používáte Google. Ať je to tak či onak nebo jinak, důležité je, že spolu s Google účtem se vám otevírá cesta k velmi snadnému sdílení dat, které je na rozdíl od Onedrive nebo Dropboxu přece jen trošičku v něčem lepší.
google na monitoru

Soukromí na těchto cloudech

Úložné internetové disky mají jednu velkou výhodu. Ať se cokoliv stane s vaším telefonem, s těmi daty, fotografiemi, s videi, které máte uložené na těchto discích, se nikdy nic nestane. Můžete tak klidně ukládat na internet fotky a poté je vymazat ze zařízení, abyste měli více místa. Soukromí je však jeden velký problém, protože valná většina poskytovatelů tohoto zařízení se vůbec netají tím, že pomaličku skenují obsah, který ukládáte na ty disky, a následně používají tyto data na reklamu a k marketingovým – komerčním účelům. Takže je jenom na vás, jak moc to „dáte“.
 
Jak tedy sdílet?
1)      V telefonu si vyberete ty fotky a videa, soubory obecně, které chcete sdílet. Následně je označíte, kliknete na tlačítko sdílet a dáte uložit na disk. Na počítači se jednoduše přihlásíte na Google účet, zajedete na ikonku disk a dáte nahrát na disk, následně vás to vyzve k vybrání souborů a vy je všechny označíte.
Abyste měli přístup k těmto fotkám a souborům, musíte být připojení na Wi-fi
 google chrome logo
2)      Dejme tomu, že i vaši známí, kteří mají také Google účet, by byli rádi, kdyby mohli vidět některé fotky, které tam máte uložené, ale bohužel se teď dlouho neuvidíte. Jednoduše na Google disku vyberte ty fotky, které chcete sdílet a klikněte na „přidat uživatele“. Do vrchní kolonky potom napíšete emailovou adresu (gmail.com) toho vašeho přítele či příbuzného a bum, najednou může i přes svůj vlastní účet vidět fotky, které jste s ním sdíleli.
Naprosto jednoduché a není třeba žádného kabelu, ba se nemusíte ani vidět!