Jak (ne)zhubnout

Koupili jste si letenky k moři a za měsíc letíte, proto ihned začnete chodit do posilovny? Pokud budete dodržovat jídelníček a cvičit cviky, které jsou na posílení, není tohoto cíle těžké dosáhnout. Avšak mnoho lidí nemá čas na každodenní návštěvu posilovny. Proto tu pro vás mám seznam několika věcí, které ovlivňují dlouhodobou „podobu“ postavy.
žena a svoboda
Cvičení nepravidelně
Pokud cvičíte doma, je to jen dobře. Stačí podložka a pár činek a cvičení je hned příjemnější z domova. Problém je, pokud si zacvičíte jedenkrát za měsíc a doufáte, že to stačí. Tělo nepotřebuje náročné cvičení každý den. Je lepší si najít čas ráno nebo po práci či škole dvakrát týdně nebo klidně jen jednou.
„Zítra budu hubnout“
Máte večírek nebo schůzku s kamarádkami, kde se jídelníček nedodržuje? Nenechte se přemluvit! Pokud víte, že byste neměli, tak si nedávejte! Já osobně jsem proti striktně danému jídelníčku. Ale stačí jen správně zvolit jídla jako zeleninu, maso a žádné dochucovadla. Avšak volba je jen a jen na vás.
Pít a pít
Doktoři doporučují přes jeden den vypít přibližně 2 litry vody. Ale lít do sebe nápoje, pokud nechcete, také není zdravé. Pokud pijete hodně bez větší zátěže a jedná se o slazené nápoje, je možnost, že si přetížíte ledviny. Proto mám jeden malý trik. Avšak když nebudete mít vyloženě žízeň, tělo si o vodu říká i suchými rty.
spící žena
Spánek 5 hodin
Zaměstnaní lidé chodí domů k večeru, a proto chtějí stihnout kouknout na seriály, uklidit nebo si zacvičit. Ale pokud chodíte spát déle, pro tělo to není dobré. Když spíte, tělo odpočívá a navíc spaluje kalorie, které jste přes den získali.
Zatažené žaluzie! Hlavně žádné sluníčko
Netvrdím, že delší pobyt na sluníčku je také zdravý prospěšný, ale půl hodinka denně není na škodu. Nejen, že vyjdete ven na vzduch a nesedíte u počítače, ale i si pročistíte hlavu a budete moct chvíli sami přemýšlet či jen se projít se sluchátky v uších.
Hlavní je se držet toho, co je pro vás a pro vaše tělo dobré. A to víte jen a jen vy, každý je jiný a každý má jiné potřeby.