Jaké výhody skrývá hypotéka bez doložení příjmu

V první řadě je třeba si říci, co to hypotéka je. Jedná se o půjčku, jejímž cílem je koupě nebo rekonstrukce nemovitosti. Vzhledem k tomu, že ceny domů se pohybují v poměrně velkých částkách, které naprostá většina lidí nemá k dispozici, se jedná o velmi častý způsob, jak si dům nebo byt opatřit.

den otevřených dveří

Neexistuje však pouze jeden jediný druh hypotéky. Jedním ze základních je ta, kde musíte doložit svou schopnost splácet, a hypotéka bez doložení příjmu. Na první pohled je zřejmé, v čem je rozdíl – u jedné musíte prokázat, jaký je váš měsíční příjem v rodině, u druhé nikoliv. Ovšem není to jediné, v čem se liší.

Z výše uvedeného totiž vyplývá i další odlišnost, a to konkrétně v rychlosti vyřízení. Zde má samozřejmě navrch druhá jmenovaná půjčka, neboť často není nutná ani osobní schůzka, nýbrž lze vše během pár minut vyřídit přes internet.

To potěší časově zaneprázdněné lidi, kteří by těžko našli čas, aby chodili například do banky. Potěší to i ty, kteří příliš nemají rádi kontakt s cizími lidmi a z jednání na úřadech jsou nesví. A tuto vlastnost ocení v neposlední řadě i lidé, kterým standardní procedura připadá ponižující.

cedule dům na prodej

Další výhodou je snadná dostupnost. V dnešní době není problém najít firmu, která vám půjčí peníze bez ohledu na vaši finanční situaci. Díky tomu mohou mít vlastní bydlení i lidé, kteří by si je jinak nemohli dovolit, neboť klasickou hypotéku v bance by jim neschválili.

Je však nutné poznamenat, že i přes všechny uvedené výhody má tento způsob financování bydlení i svá rizika. Tím hlavním samozřejmě je to, že si většina lidí nedovede spočítat, zda může měsíčně dávat stranou částku, kterou budou splácet, aniž by to nějak vážněji ohrozilo jejich rozpočet.

Proto než vezmete jakoukoliv hypotéku, zvláště pokud se jedná o ten typ, kde nemusíte dokládat příjem, řádně zvažte, zda si to můžete dovolit. Nebojte se sednout si v klidu s kalkulačkou a všechny své příjmy a výdaje si spočítat. Tak uvidíte, zda je pro vás tento typ hypotéky ten pravý.