Proč jsme v partnerském vztahu nevěrní?

Máte pocit, že vaše manželství už není, co bývalo? Že se k vám manžel nechová tak, jako když jste se seznámili, květiny vám daruje maximálně o narozeninách a někdy i ve svátek, nepozve vás do divadla, do kina. Máte pocit, že mu na vás už nezáleží?
A vy muži? Zdá se vám, že ta vaše už není žádná Twiggy, nebezpečně přibírá na váze, nedbá na sebe, a naopak nechce nikam s vámi vyrazit za zábavou?
nevěra v manželství
Někdo to řeší tak, že se vrhne – hlavně ženy, na radovánky s kamarádkami, chodí spolu do divadla, do kina. S ostatními přítelkyněmi se scházejí čas od času v útulné kavárničce na sklenku dobrého vína a přetřásají novinky v oblasti mody, vztazích, postěžují si na toho svého a zase se v klídku vracejí domů do náruče svého manžela.
A muži? Někteří upřednostní sport. Nebo se pravidelně se scházejí se svými kolegy a kamarády u piva, kde proberou vše od vojny, politiky až po sex a vracejí se také domů. Sice v mírně podroušeném vztahu, ale ještě se vracejí.
Anebo jak ženy, tak muži nespokojení v manželství hledají povyražení mimo partnerský vztah. Možná, že milenecký vztah jim přinese jiskru do manželství, ale je to nebezpečné. Neprozradit se před partnerem, zaheslovat si mobil, poštu v počítači, omlouvat své neustále pozdní návraty a vymýšlet si důvody proč jste se zdrželi v zaměstnání. Zajišťovat si neustále alibi. Nic proti tomu.
nevěrný muž
Dnešní psychologové dokonce radí, že krátká nevěra může manželství i zachránit. Jsou i tací odborníci, kteří tvrdí, že být věrný v manželství je nesmysl a že to není normální. Co je dnes vlastně normální? Jak být šťastný ve vztahu? Máme se bát nevěry?
Vztah dvou lidí je o tom, jací jste, jak se dovedete sžívat s partnerem, zda si ho vážíte anebo také, zda je třeba příkladem i pro vaše děti. Pokud je ale ve vztahu ta pravá láska, která se nedá vymyslet ani koupit, pak nevěru vůbec nemusíte řešit. Do takového vztahu totiž ani nenakoukne.