Jak sladit dohromady schodiště a zábradlí? Nemusíte se držet jen jednoho materiálu, kombinujte je!

Víte, že schodiště neslouží jen prakticky k propojení dvou pater v domě, ale slouží i jako skvělý estetický doplněk? Pokud jej vyberete správně, tak ano.

Jak sladit dohromady schodiště a zábradlí? Nemusíte se držet jen jednoho materiálu, kombinujte je!

Potřebujete vybudovat zcela nové schodiště nebo přemýšlíte o rekonstrukci toho stávajícího? Schodiště jako takové používáme, pokud se potřebujeme dostat z jednoho patra do toho druhého, v rodinném domě po schodišti můžeme jít i několikrát denně. Proto by mělo být velmi chytře a důmyslně řešené, mělo by splňovat bezpečnostní standarty a také by mělo být navrženo tak, aby pohyb po něm nebyl příliš obtížný. Třeba takové točité schodiště nemá každý rád, někomu zase může činit obtíže příliš příkré schodiště a podobně. Při výběru zvažte i to, zda máte děti nebo zda jsou v domácnosti starší osoby a domácí mazlíčci. Pak už jen stačí vybrat i vhodné zábradlí. No a samozřejmě je hodně důležitý i výběr materiálu.

schodiště v domě

Už je vybráno?

Vybrat si schodiště, vážně nemusí být úplně snadné. Pokud si plánujete všechno sami, nemáte pomocníky ani poradce, do začarovaného kruhu se dostanete snadno. Je jasné, že schodiště je třeba vymyslet tak, aby se hodilo do prostoru, dnes se ale dá vymyslet spousta variant a díky tomu můžete mít třeba velmi výhodné řešení i z estetického hlediska. Někdy není třeba ani nic dalšího přidávat, stačí mít pěkné schodiště a ještě hezčí zábradlí k němu a můžete mít interiér jako z katalogu hned.

Materiálů se na výrobu schodiště využívá celá řada a stejné je to v případě zábradlí. No a co si budeme povídat, nejtradičnějším materiálem na výrobu schodiště je prostě dřevo. Vděčný materiál, který lze zasadit stejně dobře do staršího venkovského stylu jako do moderního interiéru. Ke dřevěnému schodišti ale nemusíte volit jen dřevěné zábradlí.

kované zábradlí

Proč chtít zábradlí kované?

Kovové zábradlí https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-87-kovane-zabradli ladí se dřevem úplně na jedničku. Vytvoří vám to zajímavý detail a navíc se jen tak neokouká. Navíc poctivé kované zábradlí vypadá jedinečně, navíc nemusí mít vždycky jasně danou podobu, můžete si vybrat z mnoha variant. Takové zábradlí už vypadá jako umělecké dílo a dotvoří zajímavý vzhled nejen místnosti, kde schodišti je. Kované zábradlí se nabízí ve dvou variantách, může být z oceli nebo z mosazi.

Tak co si zvolíte vy?