Lodě a motory

Lodní motor má významnou roli v lodním odvětví. A to z důvodu, že existují různé typy lodních motorů a žádný není stejný. Je to jako například s motory u aut. Taky jistě víte, že nic není totožné, všechno je originální a taky se k tomu tak musí člověk chovat. Navíc lodní motor je o něco složitější než ostatní motory. Víte, tady je to jiné, když se vám lodní motor porouchá uprostřed moře, než když se vám porouchá motor u auta na silnici. Vidíte ten rozdíl? Jistě, na moři se můžete utopit nebo se spoléhat, že vás někdo na širém moři najde a zachrání vás. Ale na silnici je to lehčí. Můžete si zavolat nebo stopnout auto. Na moři někdy mobil nejde, takže si musíte ujasnit, co chcete. Navíc lodní motor by se měl velmi často kontrolovat. Je to úplně jiný typ motoru a chce to, aby ho kontroloval vážně odborník na lodní motory.

Motory jsou velmi rozdílné.

Není to jen tak a nemyslete si, že se o lodním motoru něco rychle dočtete v knize a pak si budete myslet, že je z vás odborník na lodní motory. Věřte, že i kdybyste si knihu celou zapamatovali nazpaměť, tak i tak vám je to skoro k ničemu. Věřte, že praxe je prostě praxe a žádná kniha se tomu nevyrovná. Já to znám, protože když jsem nastupovala dělat zdravotní sestru, tak po mě chtěli praxi. Bez ní opravdu skoro nic dělat nejde. Pokud nemáte umění v ruce, tak jsou vám znalosti vážně k ničemu. Vemte si například malíře obrazů. Myslím, že taky potřebuje mít v ruce tu správnou techniku, aby mohl malovat.

Mít loď, tak si ráda vyjedu na moře.

Všechno je to o umění a dovednostech. A věřte, že lodní motor není výjimkou. Tady jde i o to, koho to baví a kdo se v tom vyzná. Tady stačí udělat malou chybičku nebo na něco zapomenout a může být opravdu velký problém na světě. Tady bych vážně neriskovala a nehrála si na znalce a raději bych všechno svěřila profesionálovi. Věřte mi, že se vám to mnohokrát vrátí. Mimochodem, viděli jste někdy lodní motor? Je rozdíl lodní motor malé loďky a parníku. Rozdílností je vážně více než dost.