Udělejte si na zahradě tu pravou pohodu

Mít u domu zahradu má úžasnou výhodu, především v tom, že si můžete dopřát úžasný relax a odpočinek přímo na zahradě, kde vám budou zpívat ptáci a zároveň vás tam nebude nikdo otravovat. Většina z nás k tomu ale zahradu nevyužívá. Jak si udělat na zahradě tu pravou pohodu?

motýl na květu

· Zahradní nábytek

Vybavte si zahradu přesně podle toho, jak se vám to bude líbit. Pokud jste celý život snili o kovových židlích s pohodlnými polstry, pak si je prostě pořiďte. Každý máme jinou představu o tom, jak by mělo vypadat ideální posezení, a to co se líbí sousedům se prostě nemusí líbit vám. Zahradní nábytek by měl být především pohodlný, aby se vám na něm dobře sedělo.

· Zeleň

Zelená barva uklidňuje a je balzámem na naše pocuchané nervy. Vysaďte si na zahradě co nejvíce květin, nebo nechte na zahradě vyrůst ty luční. Při ranní kávě si nejen odpočinete, ale také se uklidníte před tím, než se vrhnete do práce. Na zahradě by také mělo být dostatek stínu, který nás chrání před ostrým sluncem a poskytuje nám dostatečný chládek v letních dnech. A navíc když vysadíte stromy ovocné, budete z nich mít i užitek.
včely u levandule

· Potěcha pro oči

Zahradu si upravte tak aby se vám líbila. Pokud máte rádi ryby, pak se nebojte na zahradě vytvořit zahradní jezírko a vysadit do něj ryby. Ty vám budou dělat radost a společnost, jenom pozor na kočky, které rády tyto ryby loví. Vytvořit také můžete různá zákoutí, třeba aby na vás nebylo vidět z cesty. Pomohou vám k tomu třeba různé keře, dřevěné květináče či třeba vyvýšené záhony. Ostatně kolem posezení si klidně můžete vysadit bylinky a tím pádem si můžete ochutit třeba vodu nebo nasbírat bylinky k vaření. Poměrně oblíbenou variantou jsou vysoké ploty a zdi. Ty však mohou rušit i vaše estetické cítění, takže zvažte, zda pro vás bude vhodnější zvolit izolaci pomocí zdi a nebo se raději smíříte s nakukujícími sousedy.