Důležitý stupeň na cestě za zdravím

Představte si, že máte chřipku, bolest zad nebo máte migrénu. Automaticky zajdete do lékárny a koupíte lék, který vám od bolesti pomůže. Jindy si ho vyzvednete na recept. Může vám být podán i v nemocnici. A ve všech případech je určen k utišení bolesti či k uzdravení. Spoléháte na to, že lék je vždy k dispozici. Ale co když není? Někdy nemáte chuť běžet do jiné lékárny, někdy ani nemůžete. Máte úporné bolesti a cesta do jiného zdravotnického zařízení je pro vás za trest či dokonce nemožná. A aby k takovéto situaci nedocházelo, o to se starají distributoři léčiv v čr.

chřipka

Spolehlivý distributor léčiv je pro lékárny a jiné zdravotnické organizace, které pracují s tímto sortimentem, velice důležitý. Pokud zákazník, požadující vhodný medikament, vidí, že zboží není na skladě, jde jinam. Jestliže se tato situace opakuje, zákazník už nepřijde. Jde rovnou ke konkurenci a lékárně se snižují zisky. Pokud se ale podaří získat distributora léčiv, který je flexibilní a spolehlivý, jako například firmu Technolife, pak je spolupráce s ním úspěšná ve všech směrech. Při volbě kvalitního distributora léčiv je nutno posuzovat nejen samotné produkty, které je vám schopen dodat, ale i cestu produktu od výrobce až k vám. Výhodou je, pokud je distributor i výrobce. To je výhodné zejména z finančního hlediska, kdy náklady na pořízení léku nejsou tak vysoké. Lék, který převezme distributor od výrobce, musí mít potřebnou dokumentaci, která popisuje jeho původ, složení, expiraci a jiné náležitosti, odpovídající uvedení léku na trh v ČR nebo v EU.

ukazatel sídla dodavatele

Distributor tyto dokumenty získává od výrobce. Je to jako rodný list, který provází lék od jeho vzniku až do spotřeby. Ke každému balení léků musí být vystaven návod v českém jazyce. Dalším důležitým faktorem při výběru dodavatele je skladování. Veškeré produkty musí být v mezičase uloženy tak, aby odpovídaly všem požadavkům, které jsou pevně stanoveny v nařízení Státního úřadu kontroly léčiv (SÚKL). Základem je, že musí být uloženy v čistotě, suchu a bez působení slunečního záření. Pro různé druhy léčiv jsou nařízené specifické metody skladování. Jakmile dochází k přepravě léčiv k příjemci, jež skýtá určitá rizika, je na distributorovi aby zboží ochránil před nepříznivými vlivy počasí a mechanickými silami, a předal zboží v neporušeném (nepoškozeném) stavu. Ve stavu, v jakém bylo při převzetí. A v neposlední řadě je to rychlost a flexibilita, s jakou je dodavatel schopný zboží doručit. Pokud zákazník požaduje např. jiné balení, než je skladem, je jen na distributorovi, jestli toto balení může dodat včas a v potřebném množství. Toto jsou základní kritéria pro výběr vhodného distributora léčiv. A pokud si lékárna, nemocnice, či jiné zdravotnické zařízení vybere společnost, která tyto požadavky splňuje, má napůl vyhráno. Vzniká tím společenství, které se rozvíjí vzájemnou spoluprací a které nám nám, obyčejným lidem pomáhá tišit a léčit naše malé a velké bolístky.