Kytarové pedály

Ať už na elektrickou kytaru hrajete jako profesionálové nebo jen tak pro radost, pravděpodobně jste se už poohlíželi po kvalitních pedálech. Pedálové efekty patří mezi oblíbenou výbavu kytaristů, jelikož přináší téměř neomezené možnosti zvukové variability. Bez nich totiž elektrická kytara bude zvukově připomínat hru klasické kytary akustické. Na základě pedálů se vaše hra posune na novou úroveň, kytarový zvuk bude upraven a celkově Vaše hra bude ozvláštněna. Pokud jste teprve začátečníci, trochu Vám pedály přiblížíme.

pedál ke kytaře

V principu se jedná o krabičku, která se zapojuje mezi kytaru a zesilovač nebo kytarové kombo. Po sepnutí dochází k úpravě signálu jdoucího z kytary tak, aby z reproduktoru vycházel zvuk už upravený dalšími efekty. Tyto efekty dále ještě můžeme rozdělit. Nejpoužívanější jsou krabičky typu Distortion, jelikož ty právě zajišťují kytaře charakteristický zvuk rockových a metalových žánrů. Trochu lehčí styl pak najdete u Overdrive. Lehce připomínají typ Distortion, ale nejsou tolik agresivní a znát je asi nejlépe můžete z hudby 60. let, jelikož právě v této době jejich využití bylo masivně propagováno. Další pak může být například Ekvalizér, Wahwah nebo Looper. Tady můžete právě nalézt to, co hledáte. Jedním z nejoblíbenějších výrobků je OCD Fulltone V2, což bude asi nejznámější výrobek firmy Fulltone.

Fulltone OCD V2

Spadá, jak už bylo popsáno výše, do kategorie Overdrive. Tento nabízený výrobek je součástí už druhé vylepšené řady, u které můžete naleznout, nový obvod, přepínání True Bypass a jejich patent Enhanced Bypass (tedy vylepšený bypass). Takto se signál v obvodech neztrácí a zvuk je živější a vylepšený bez ohledu na to, zda máte či nemáte pedál zapnutý. Co se týče dalších technických vlastností, spotřeba této krabičky je 8 mA, váha 480 g a snad někoho také zaujme fakt, že je pedál ručně vyrobený v USA.