Proč dát přednost nerezovému držáku na toaletní papír

Toaleta je jediná místnost v domě, kde jsme doopravdy sami, a kde také někteří lidé mohou v klidu rozjímat. Někdo si dokonce bere do těchto míst mobil nebo něco na čtení a zároveň také vnímáme okolní prostředí buď jako harmonizující nebo naopak depresivní. Pobyt na WC by tedy neměl vyvolávat deprese, ale naopak by měl být součástí příjemného prostředí domácnosti, kanceláře či jiného pracoviště, a do této koncepce také zapadá nerezový držák na toaletní papír. Proč právě nerezovému dát přednost?

držák toaletního papíru

Není to chrom, plast ani dřevo – dřevěný držák sice může vypadat zajímavě, ale obtížně se udržuje v čistotě a navíc se časem může po častém čištění rozpadat. Plastové držáky vypadají příliš lacině a rovněž plast rychle stárne, takže může za pár let zkřehnout a měnit barvu. Chromované držáky zas rády korodují ze vzdušné vlhkosti, pokud je chromová vrstva nanášena nevhodným způsobem, a takových držáků je na trhu bohužel celá řada. Nerezová ocel nekoroduje a udržuje si svůj stabilní vzhled desítky let.

toaletní papír

Jednoduchá údržba – udržovat nerezové bytové doplňky v čistotě je nesmírně snadné. Můžete je drhnout saponátem, použít i abrazivnější přípravky, můžete využít jedlou sodu a jakákoli jiná odmašťovadla.

Snese i hrubé zacházení – když vám držák upadne na zem, nic se mu nestane. Samozřejmě, pokud byste do něj bušili kladivem, tak jej zdeformujete, ale rozhodně se nemusíte obávat, že se rozbije při běžném zacházení tak, jako polička ze skla nebo výrobky z křehkého plastu.

Odolává kyselinám a louhům – toalety bývají vystaveny při hygienické očistě a desinfekci různým chemikáliím, jako jsou louhy a kyseliny a nerezové oceli tento postup vůbec nevadí. S klidem můžete desinfikovat i držák na toaletní papír, bez obav, že byste jej nějak poškodili.

Krásně vypadá – nerezová ocel je v koupelnách a na toaletách vítaná, protože působí elegantně, čistě a přirozeně. Jsou to nadčasové prvky, které vám v domácnosti vydrží mnoho let.