Kde se ubytovat při návštěvě Velkého Mederu?

Slovensko je země, která je opravdu bohatá na výskyt termálních a léčivých pramenů. Jedním z populárních a oblíbených míst, kde je možno se v termálních pramenech vykoupat, je město Veľký Meder. Toto město se nachází na Západním Slovensku v okrese Dunajská Streda, takže jde spíše o jižní část republiky. Termální prameny zde vyvěraly původně dva, přičemž jejich léčivé složení lze přirovnat k pramenům, které se nacházejí v lázeňském městě Piešťany. Z léčivé vody pramenů, dosahující teploty až 70 °C, se vytvořilo v 80. letech termální koupaliště, které každoročně navštěvuje množství lidí, ať už za rekreací, odpočinkem nebo právě kvůli léčivým účinkům.

termálny bazén

Vyhledávané jsou tedy zejména osobami, které trápí různá onemocnění, bolesti a zdravotní problémy, týkající se například páteře, kloubů, revmatických chorob nebo jiných pohybových nepříjemností. Včetně toho dokáže léčivá voda pomoci si regenerací celého těla Termální lázně disponují až 13 bazény, z nichž vnějších 6 funguje pouze během sezóny, a to s příjemnou teplotou až do 38 °C. Zbylých 7 vnitřních bazénů funguje v průběhu celého roku, a umíte si je tedy užít za jakéhokoli počasí. Kromě bazénů jsou na koupališti k dispozici i dětské atrakce, tobogány, sauny, rozličné procedury, restaurace, bufety nebo bar.

sauna a wellness

K ubytování můžete využít sousední penziony Veľký Meder, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti koupaliště. Po odpočinku v termální vodě a využití wellness služeb se můžete vydat i na procházku do okolní přírody. Pokud hledáte aktivní odpočinek, určitě navštivte místní cyklostezku, tenisové kurty, golfové hřiště nebo zkuste rafting či jízdu na koni. Za dobrým jídlem nebo vínem se vydejte zkusit oběd či večeři do některé z blízkých restaurací, případně vináren. Vaše malé ratolesti zase jistě potěší výlet do nedaleko vzdálené ZOO, kde mohou vidět zajímavá zvířata. a únavou organismu.