Mandle na scéně

Pokud bychom se zaměřili na mandle, tak jsou skutečně dobře dostupné po celý rok. Není třeba jich konzumovat příliš mnoho, protože i málo bude znamenat pro naše tělo dostatečný přísun zdravých látek. Pokud se zaměříme zrovna na tento produkt, tak zjistíme, že se vlastně vyplatí si rovnou zakoupit mandle 1kg, protože se rozhodně doma neztratí. Mají nejen skvělé využití, ale jako benefit přináší skvělé důvody, proč jsou pro nás superpotravinou. Postarají se o snížení špatného cholesterolu a dokonce u obézních lidí se přidají jako skvělé pomocnice k hubnutí. Je pravdou, že samotné mandle vynikají velkým množstvím vlákniny, což rozhodně nemá snad žádný jiný ořech. Díky tomu mají skvělý vliv na střevní mikroflóru.

mandle

Bílkoviny jsou v jídelníčku důležité

Pokud si správně sestavíme zdravý jídelníček, tak rozhodně musíme počítat s tím, že zde musí být dostatečné množství bílkovin a vlákniny. U mandlí s vlákninou problém není, té je zde dostatek. A jak si vedou bílkoviny? Potěšující zpráva je, že naprosto skvěle. Tato rostlinná bílkovina je pro tělo přínosná, protože ji dokáže lépe zpracovat. Zajímavostí je, že spíše dosahuje takové kvality a i množství, jako bychom si na talíř dali libové maso. A to je již znatelný poměr. Navíc bílkoviny zodpovídají za pevnost svalů a regeneraci buněk, přispívají k posílení naší imunity a nakonec jsou skvělé i ke zpevnění kostí.

mandlové mléko

Nejen na talíři, ale i v kosmetice

Mandle jako takové obsahují mnoho prospěšných látek a skutečně jsou přínosem pro naše tělo. Ale svoje využití mají i jinde a to nejen, že nás nabíjí svojí energií. Používají se do různých krémů, peelingů a skvěle působí na zdravý růst vlasů a omlazují pokožku, což se rozhodně hodí hlavně ženám, ačkoliv v dnešní době svůj vzhled nezanedbávají ani pánové. A ještě jedna potěšující zpráva pro ty, kteří nemohou z nějakých důvodů kravské mléko. Není problém si totiž vyzkoušet mandlovou verzi mléka, které je nízkokalorické, zdraví rozhodně prospěšné a navíc plné minerálů a vitamínů.