Nejdůležitější prvky ložnice


Pakliže se chystáte zařizovat novou ložnici, zrekonstruovanou ložnici nebo starou ložnici, poděděnou po někom, máme pro vás přesně ten ideální článek, který vám napoví, co je na ložnici nejdůležitější a bez čeho se nelze obejít.
ložnice z masivu
1) Správná postel
Samozřejmě první, co je třeba v ložnici mít, je postel. Může to být pořádná postel z masivu 90xx200, která sice zabere více místa, ovšem můžete si být jisti, že vydrží opravdu hodně a opravdu dlouho. Ovšem pokud preferujete menší, stačí si jenom vybrat z dostupné nabídky nekonečně mnoho různých variací a velikostí, z různých materiálů a různých barev. Vždycky ale nakupujte postel tak, že i kdybyste ji měli padesát let, i po těch padesáti letech byste si ji koupili znovu.

2) Noční stolky
Absence nočních stolků může představovat opravdu velký problém, který člověk nepozná do chvíle, než nějaký ten stolek nemá. Kam si budete odkládat knížky, když je dočtete? Kam si budete dávat sklenici vody nebo kde postavíte lampičku? Kam dáte budík nebo telefon s nastaveným budíkem? Kde budete nabíjet telefon a kde si odložíte notebook poté, co skončí seriál či film? Kde dáte misku s dobrotami či sklenici vína, když je třeba slavit? Vidíte, přesně proto je noční stolek velice důležitý.
větrák nad postelí
3) Koberečky
Pakliže nejste otužilec či ranní ptáče, kterému nevadí jakkoliv hrozné počasí, doporučujeme pěkné koberečky přesně pod postel, na kterých na vás budou každé ráno čekat teplé papuče. Takhle se vyhnete doteku na studenou zem a budete schopni vyplnit trochu prostor, zároveň jej učiníte útulnější a vlídnější.

4) Lustry a lampy
Světlo hraje podstatnou roli takřka všude. Pořiďte si tedy takový zdroj tepla, který vám bude svítit, když je třeba dočíst poslední strany nejnovějšího dobrodružství, či když je třeba dodělat ještě poslední řádky pracovního textu, který musíte za pár chvil odevzdat. Možná chcete lampičku, aby vám svítila na noční nájezdy do kuchyně.

5) Komfort celého světa
Kupte si polštářky, deky, kůže či kožešiny, obrazy nebo různé světelné motivy – zkrátka udělejte ložnici co nejútulnější tak, aby se vám dobře usínalo a ještě lépe vstávalo.