Přírodní kosmetika

Na zdraví a vzhled naší pokožky působí každý den nejrůznější nepříznivé vlivy okolí. V regálech drogérií a samozřejmě i na e-shopech je neskutečné množství různých druhů kosmetiky, ale který je právě pro nás ten pravý? To je poměrně těžké určit. Když však chcete své pokožce darovat to nejlepší a věnovat ji tu nejlepší péči, je ideální se zaměřit na přírodní kosmetiku.

• Zvykněte si, vyplatí se to!

Počítejte s tím, že si budete muset na čistě přírodní kosmetiku nejprve zvyknout, protože změna z chemie na přírodní produkty nebývá snadná. Vaše pokožka se totiž bude muset od chemie nejprve vyčistit a to nemusí proběhnout zcela hladce. Nicméně pamatujte vždy na to, že trpělivost růže přináší.

Vaše pokožka tak v brzké době ocení všechny výhody, které přináší přírodní kosmetika. Mezi ně patří hlavně vysoký obsah přírodních minerálů, vitamínů a antioxidantů. Samozřejmostí pak je, že přirozeně hydratuje pleť, neobsahuje žádné syntetické vonné, barvicí ani konzervační látky. Rozhodně v ní také nenajdete žádné látky na bázi minerálního oleje.

• Jak je poznám?

Pokud se ptáte, jak poznáte opravdu přírodní kosmetické produkty, vězte, že musí být na obalu vyznačen certifikát. To, že jsou produkty přírodního původu ještě není vše. Některé produkty jsou také označeny pečetí Vegan, což znamená, že neobsahují vůbec žádné živočišné látky a samozřejmě tedy nebyly ani testovány na zvířatech.

• Obaly

Většina těchto přírodních produktů, resp. výrobců těchto značek také velmi dbá na obalové materiály. Snaží se je vyrábět z přírodních surovin tak, aby bylo snadné je opět recyklovat či rozkládat. Rozhodně šetří také s příbalovými letáky a nepřikládá do každého balení letáky s texty ve všech světových jazycích.

Není to jednoduché!
Pokud se finálně rozhodnete, že půjdete do přírodní kosmetiky, vězte, že to není lehký úkol. Budete muset hledat, číst, bádat, zkoušet a testovat. Pokud se však touto cestou vydáte, Vaše pleť Vám v následujících měsících oplatí svojí krásou, kvalitou a hlavně zdravím.