Tři oříšky pro popelku?

Je jasné, že každá akce si žádá jiný styl šatů. Zde je výpis těch mezi ženami nejoblíbenějších. Kam si které vzít, jaké barvy zvolit, nebo nad jakými raději zanevřít?

štěstí svatebčanů
Dlouhé společenské

Dlouhé společenské šaty si bereme především na akce, které se konají v kulturních domech nebo na střelnicích. Volíme je jako vrchol formálnosti. Šaty by nám měly překrývat špičky prstů ve chvíli, kdy stojíme. Při chůzi nevadí, když budou lodičky vidět. Jejich střih také volíme podle typu naší postavy. Korzetový střih vršku se hodí spíše drobnějším slečnám, zatímco ženám s větším hrudníkem doporučujeme šaty s výstřihem do V, nebo jakékoliv na ramínkách či zapínáním kolem krku. Nechcete si přeci stále kontrolovat, jestli Vám šaty nepadají. Bílé šaty se hodí téměř na všechny události. Až na jednu- pokud jdete někomu na svatbu, rozhodně nevolte bílé dlouhé šaty. Mohlo by se stát, že by si Vás někdo pletl s nevěstou. Zároveň má být nevěsta jako jediná v bílém.

nohy nevěsty a družiček
Midi a koktejlky

Tento střih šatů je nejvíce univerzální. V této délce nalezneme na trhu nepřeberné množství barvených kombinací a střihů. Pokud volíme tuto délku, jdeme většinou na společenskou událost, kde není všechna pozornost vedena na nás. Vhodné jsou pro svatebčany, družičky, kamarádky pozvané na Váš maturitní ples. V černé barvě se hodí do divadla, promoce nebo na pohřby, kde je jednoduchost vždy tím nejlepším řešením. Pohřby jsou také velmi specifickou záležitostí. Snad ve všech případech je dovolena pouze černá, tmavě šedá a velmi tmavě modrá barva. Na pohřby si rozhodně nebereme nic vyzývavého. 
Tip na závěr: Zkuste zkombinovat midi sukni se zajímavým topem. Vypadá to velmi svěže a neokoukaně. Rozhodně Vám bude outfit pochválen.


Mini sukně a mini

Tento střih šatů se počítá od míst, kam maximálně dosáhnou špičky našich prstů, když přiložíme ruce k tělu. Takovou délku šatů volíme pouze na party, neformální události nebo maturitu. Nikde jinde takový střih akceptovatelný není. Zde je velmi důležité voli decentní líčení a jednoduchý účes, aby outfit vypadal co nejméně vyzývavě a přeplácaně, jelikož samotný střih šatů je velmi odvážný. Rozhodně si mini nebereme na plesy a formální večeře. Dále je důležité zvolit odpovídající spodní prádlo a silonky bez podvazků. U tohoto střihu je jednoduše velké riziko, že bude nakonec působit úplně jinak, než jste chtěla Vy.