Bydlení i na zimu

Vypadá to, že doby, kdy byty stály několik málo stovek tisíc, už jsou asi nenávratně pryč. Dnešní ceny jsou úplně někde jinde, a to i v případě započítání inflace. A problém vysokých cen nemá pouze Praha, její okolí, případně další velká česká města, ale i mnoho jiných částí republiky. Jedná se o plošnou problematiku, která v současné době nejspíše nemá řešení. Bytů se prostě staví málo, nicméně zájem o ně je na druhou stranu enormní. Proto jsou dnešní ceny na takové úrovni, na jaké jsou a nevypadá to, že by snad v blízké budoucnosti měl v tomto ohledu nastat nějaký zásadní posun.

Nemovitost s klíčemi

Neznamená to však, že byste na svůj sen vlastnit bydlení měli automaticky rezignovat a jít žít do podnájmu. I když se nechcete zadlužit po zbytek svých dní u banky ani nemáte našetřené milióny, i tak můžete pomýšlet na vlastní bydlení. Stačí si vybrat jeden z moderních levných mobilních domů, které jsou mnohem levnější než jejich klasické předobrazy.

Obývací pokoj

Skvělé zateplení

Je jasné, že zvýšená poptávka po mobilních domech je dána hlavně jejich cenou, která se drží většinou skutečně při zemi. Rozhodně neočekávejte, že si pořídíte bydlení na kolečkách za pár korun jako třeba karavan, ale určitě by vás to nemělo vyloženě finančně zdemolovat. Navíc je možné si vzít i na tento druh bydlení výhodnou hypotéku, takže žádný problém. Mobilních domů existuje celá řada, ale v případě, že chcete celoroční bydlení, doporučuje se sáhnout po nejnovějších verzích, co jsou nejen skvěle zařízené, ale zároveň disponují moderními izolačními materiály. Ty vás ochrání před zimou i před případným hlukem z ulice.

Pokud předpokládáte, že s tímto bydlením bude stejné papírování, jako kdybyste stavěli opravdovým domek, tak jste docela vedle. Nejedná se totiž o stavby v tom pravém slova smyslu, jelikož jim chybí základy a mohou se snadno přesouvat. Proto je jednání s úřady v tomto případě pouhou formalitou.