Pomocníci v boji s nadbytečnými kilogramy

Je to úmorné a je to stále dokola. Vajíčková dieta, mléčná dieta, jablečná nebo bramborová. Už jste je zkusili všechny. První dny šly kilogramy i centimetry krásně dolů, ale pak se stalo to, co vždy. Návrat k normální stravě a následný jo-jo efekt. A jste opět na začátku. Asi se ptáte, jestli vůbec existuje něco, co by vám pomohlo natrvalo. Abyste se opět cítili zdravější a tak nějak v lepší pohodě. Ano, existuje. Vyvážená, plnohodnotná, pestrá strava. Dále pravidelný, přiměřený pohyb. Velkým pomocníkem vám mohou být přípravky podporující hubnutí, ať už ve formě léku nebo doplňku stravy. Nikdy ale nezapomínejte na pořádnou dávku motivace a optimizmu.

dieta

Zdravé stravování

Určitě jste již mnohokrát slyšeli o nutnosti vhodného stravování při redukční dietě. Stravovat se plnohodnotně a vyváženě však není důležité jen v období cíleného snižování hmotnosti. Snad ještě důležitější je optimální strava v době „udržovací“, tedy v době, když už nesnižujete svou váhu, nýbrž se snažíte ji udržet. To je, jak známo, ještě mnohem těžší, než samotná redukce.

hubnutí

K zásadám zdravého jídelníčku patří:

· jíst pravidelně, alespoň pětkrát denně
· nevynechávat snídani
· vyvarovat se konzumaci jednoduchých cukrů, tj. všech cukrovinek, bílého pečiva a podobně
· jíst dostatek ovoce a zeleniny, klidně pět porcí denně
· dodržovat pitný režim

Pohybová aktivita

Pravidelný pohyb bývá kamenem úrazu u většiny dietářů. Tento aspekt ale není možné nijak ošidit. Ano, je možné zhubnout i bez sportu. Nicméně takové hubnutí vám nepřinese opravdu pěkné tělo, ale spíše celulitidu, povislou kůži a žádné svaly. A právě svaly jsou při hubnutí důležité. Když svaly pracují, dochází k většímu spalování přijatých kalorií, než když jste v klidu. A to přece chcete. Přesto nic nepřehánějte. Sportovní aktivitu je vhodné provozovat například obden, aby se vaše tělo dokázalo zregenerovat.

koktejl

Přípravky na hubnutí

Dodržujete zásady zdravého stravování, pohyb vám není cizí, a přesto se nedaří váhu snižovat tak, jak byste si přáli, pak vám mohou pomoci přípravky na hubnutí. Není se čeho bát. Všechny léky i doplňky stravy jsou podrobeny dlouhodobému a podrobnému výzkumu, takže vám nemohou nijak uškodit. Je mnoho důvodů, proč hubnutí nejde pouze úpravou stravy a pohybem. Vyšší věk, hormony, stres a mnoho dalších faktorů způsobuje zpomalení nebo dokonce úplné zastavení vaší snahy. Proč si tedy nepomoci tímto způsobem?